menuordersearch
majidi-mattress.ir

دانشنامه پزشکی

(0)
(0)
دانشنامه پزشکی
درست بخوابیم
بدترین نوع خوابیدن بر روی شکم است گرچه‌ گاهی می‌تواند باعث کاهش خروپف شودولی به خاطر صاف شدن قوس کمر باعث کمردرد و همچنین منجر به دیدن خوابهای عجیب تر و ترسناکتر میگردد
روی زمین نخوابید

دانشمندان معتقدند هنگام خوابیدن باید حداقل 30Cm بازمین ارتفاع داشته باشید!

در غیراینصورت گرانش زمین باعث پیری زودرس،ایجاد چین و چروک و افتادگی اندام‌ها میشود!

از آنجا که خوابیدن مهمترین عامل برای احیای بدن و رفع خستگی و آماده سازی بدن برای روز کاری بعد است. تکنولوژی و فناوری هم به کمک تشک سازان و ساخت وسایل راحتی خواب آمده تا بهترین شرایط را برای استراحت فراهم آورند.

تشک های طبی گاهی با تجویز پزشک مورد استفاده قرار میگیرند اما هر کسی میتواند از این وسایل راحتی بهره ببرد. تمام برندهای سازنده تشک طبی از یک فناوری بهره نمیبرند و هر کدام به شیوه ای اقدام به تولید این وسایل میکنند. از این رو در زمان خرید این محصولات باید به مواردی دقت کرد تا درست محصول مورد نیاز را تهیه کرد.

در ادامه به 6 مورد از نکاتی که زمان تهیه یک تشک طبی باید مورد توجه قرار گیرد اشاره میکنیم.

۱) با اهمیت ترین نکته در انتخاب تشک ، بررسی تاثیر آن بر سلامت آناتومی بدن و کیفیت خواب شماست. تشکی را انتخاب کنید که به هنگام استراحت روی آن، عضلات شما دچار کوفتگی یا گرفتگی نشوند. انواع تشک های طبی موجود در بازار که سطحی سفت و غیر انعطاف پذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره های آن بسیار مفید هستند، ضمن اینکه مانع از بروز کمردرد زودرس می شوند.
۲) انواع تشک های فنری با قابلیت مواج بیشتر برای تخت های یک نفره کاربرد دارد و بدون این قابلیت، برای تخت های دو نفره مناسب تر است.

۳) زمانی که صبح ها به هنگام بیدار شدن، با کسالت و درد عضلانی و کوفتگی بدن مواجه می شوید و احساس خستگی می کنید، بدانید که این علایم نشان دهنده غیر استاندارد و یا فرسوده بودن تشک تخت خواب شماست و زمان تعویض آن فرا رسیده است. بر اساس تحقیقات، عمر مفید یک تشک بین ۷ تا ۱۰ سال است و پس از گذشت این مدت باید تعویض شود.

۴) سعی کنید هر سه ماه یکبار تشک را بچرخانید تا طول عمر آن افزایش یابد

۵) اگر به گرما حساسیت دارید، باید تشکی را خریداری کنید که به خوبی هوا را تهویه کنند و از الیاف خنک ساخته شده باشند.

۶) در مورد تشک های دو نفره باید توجه داشته باشید، چنانچه تفاوت وزن ۱۸ کیلوگرم یا بیشتر است، باید به جای یک تشک دو نفره از دو تشک تک نفره متناسب با وزن هریک در کنار هم استفاده شود.
4 راه برای خواب بهتر

1- کاهش مصرف خوراکی های قندی و چرب در هنگام شب
2- اضافه کردن سبزیجات به شام
3- کتاب خواندن قبل از خواب
4- انجام ورزش های کششی قبل از خواب


برای رهایی از کمردرد

در هنگام خواب یک بالشت بین پاهای خود قرار دهید تا رانهای شما دریک راستا قرارگیرند و به کمرتان کمتر فشار وارد شودجالب است بدانید اگر روزی ۸ ساعت بخوابیم در سال، ۱۲۱ روز در خواب بوده‌ایم و اگر متوسط عمر انسان را ۷۰ سال بگیریم بیش از ۲۳ سال آن را در خواب خواهیم بود ‌. پس بهتر است فکری به حال خواب و کالای خوابمان کنیم.

وقت تغییر
ما در طول خواب‌مان به‌صورت میانگین 40مرتبه تکان خورده و جابه‌جا می‌شویم. این‌جا به جایی‌ها به مرور باعث فرسایش و از بین رفتن تشک می‌شود. پس از گذشت 10سال مرغوب‌ترین نوع خوشخواب هم 25درصد کاهش کیفیت دارد. توصیه ما این است که برای دیرتر خراب شدن تشک، هر 6‌ماه یک‌بار آن را پشت و رو کنید.
کف دست‌تان را روی تشک قرار دهید و تشک را فشار دهید، اگر کف دست‌تان درون تشک فرو می‌رود، تشک‌تان خراب شده چون الیاف تشک سالم در برابر فشار مقاوم است و فرو نمی‌رود.
اگر هنگام دراز کشیدن روی تشک حس می‌کنید درون آن فرو می‌روید نیاز به خرید یک تشک جدید دارید. زمانی که تشک‌تان غژغژ می‌کند یا ساییدگی و پارگی قابل دید دارد‌ یا اینکه صبح با کمر درد از روی تخت بلند می‌شوید، همه اینها نشان از این دارد که تشک‌تان دیگر عملا کارایی ندارد.
دیروز برای تجربه و امروز تدبیری برای فرداست گذشتگان راه بسیار پیموده اند و تجربه گذشتگان یادگار عظیم صنعت امروز ماست و امروز با لطف منان با همت و تلاش طراحان برگزیده خلاق و به کار گیری توان و تجربه های افزون شده بر یادگار دیرینیان توانسته ایم بر کیفیت این صنعت بیفزاییم، پس در این راه مارا یاری دهید تا با شما هر روز پله های موفقیت را طی کنیم.
فروشگاه مرکزی شعبه 1
مازندران - قائمشهر ، خیابان ساری نرسیده به عبور بوتان گاز جنب نمایندگی ال جی و یاس 73

تلفن های تماس
011-42043080
0911-9265186

شعبه 2
مازندران - قائمشهر ، خیابان ساری نرسیده به بیمارستان ولیعصر جنب بانک رفاه کارگران روبروی ایستگاه تحقیقات باغبانی

تلفن های تماس
011-42085407
09117776581

www.majidi-mattress.ir
aparatgoogletwiteryoufacebooktelegraminstagram
شرکت سازنده